Marta Sládečková

Marta Sládečková je slovenská herečka, ktorá sa narodila 27. januára 1958 v Trenčíne.
Narodila sa v rovnaký deň ako slávny skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart.
Po maturite chcela študovať chémiu, no spolužiak Roman Polák ju priviedol k herectvu. Nakoniec vyštudovala herectvo na VŠMU v Bratislave.


Svoju kariéru začala v Divadle SNP v Martine, kde stvárnila rôzne postavy.
Neskôr pôsobila v Divadle Andreja Bagara v Nitre, kde získala cenu J. Borodáča za postavu Lavínie. Od roku 1993 je spojená s Divadlom Astorka Korzo´90 v Bratislave.
Účinkovala aj v ďalších divadlách, napríklad na Novej scéne a v Studiu L+S.
Počas svojej kariéry si zahrala množstvo rôznorodých a významných postáv. Preslávila ju postava Marty Sladkej v seriáli Susedia. 

V novom seriáli Hriech stvárni pani Kubincovú, matku Martina Kubincu. 

V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Marta

Marta je Rudova mama. Dcéra žijúceho z bratov, ktorí vyhrali peniaze. Na chlapov nemala šťastie. Pochovala dvoch mužov, ktorých milovala a s každým má jedno dieťa - staršiu Katku a Ruda. Sama nemá žiadne poriadne vzdelanie, a tak celý život robila kuchárku v školskej jedálni. Túži, aby jej deti mali lepší život, preto Katku posiela na internátnu strednú školu. Katka má pocit, že sa jej chce mama zbaviť, keďže má druhé dieťa s novým manželom. Marta jej nebola ani na svadbe, lebo chcela, aby si najskôr dokončila školu a potom rodila deti a mala rodinu. Nechcela, aby opakovala jej chyby. V podstate by bola spokojná dôchodkyňa, keby nemala Ruda. Peniaze ju zaujímajú hlavne kvôli nemu, lebo ako profesionálny povaľač si ťažko niečo zarobí. Najradšej by ho dobre oženila, ale táto nádej sa jej pomaly rozplýva pred očami. Dostáva s Katkou na starosti autoškolu, neskôr však bude vedieť pomôcť aj pri honbe za pokladom. Zamiluje sa do nej totiž šéf väzenskej stráže.

Marta Sladká

Marta sa vôbec nezmenila. Je za každú srandu a na veci, ktoré sa dejú okolo nej má stále svojský pohľad. Vždy je nápomocná podať pomocnú ruku, ak má z toho prospech aj ona sama. A inak tomu nie je ani teraz, keď sa František s Lászlóom pustili do spoločného biznisu. Využije svoj šarm a pustí sa do podnikania s nimi.

Zdena Frlajzová

Akurátna sestra starostu. Cez ruky jej počas pôsobenia v miestnej škole prešiel azda každý obyvateľ obce. Bývalá slovenčinárka v obci dôsledne kontroluje dodržiavanie spisovnej slovenčiny. Okrem toho učila i telocvik a chlapi sa v jej prítomnosti niekedy cítia ozaj ako na vojne. Najradšej však komanduje svojho syna Lacka, no rada sa realizuje aj na svojom bratovi, starostovi obce, Karolovi.

Marta Sládečková na Voyo